GenelKaradağ'a Yerleşmek

Karadağ Oturum İzni

Son zamanlarda sık sık karşınıza çıkan Karadağ Oturum İzni ile alakalı tüm detayları bu yazımızda bir araya topladık. Karadağ Oturum İzni almak ile ilgili tüm detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Karadağ Adriyatik denizi kıyısında doğal güzellikleri ile kendine aşık eden küçük bir Avrupa Balkan ülkesi. Karadağ’da oturum izni almak ise Türk vatandaşları için son derece kolay. Karadağ’da oturum izni almak için iki farklı yöntem mevcut.

1- Çalışma izni ile: Şirket kurarak ya da bir iş yerinde çalışarak
2- Konut alımı ile

Karadağ’da Şirket Kurarak Oturum İzni Almak

Karadağ’da şirket kurarak oturum izni almak belkide en hızlı ve güvenilir Karadağ oturum izni alma yöntemi. Bu süreç son derece basit. Karadağ’da oturum izni almak için şirket kurma işlemini vekaletname ile bile yapabilir, Karadağ’a hiç gelmeden şirketinizi kurabilirsiniz. Biz Karadağ yatırım ve danışmanlık ofisi olarak bu süreci sizin için başından sonuna kadar yönetiyoruz. Size Karadağ’da şirket kurmak için gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlıyoruz.

Karadağ’da Oturum İzni Almak

Karadağ’da şirketinizi kurduktan sonra artık Karadağ Oturumu için başvura biliriz. Şirket kurma sürecinin aksine, Karadağ oturum işlemleri için en az bir kere Karadağ’a gelmeniz gerekiyor. Karadağ oturum izni için yapılan başvuruda parmak izi vereceğiniz ve fotoğrafınız çekileceği için başvuruda sizin bire bir bulunmanız gerekiyor.

Karadağ Oturum Başvurusu Süreci Nasıl İlerler?

Karadağ oturumu almak için dosyanız hazırlandıktan sonra Karadağ’a davet edilirsiniz. Uzman danışmanlarımız ya da avukatlarımız kontrolünde 2 gün sürecek günde bir kaç saati geçmeyecek bir süreç başlar.

Karadağ Oturum Alma 1. Gün

Karadağ’da oturum almak için ilk gün yapılacak işlemler sırasıyla şunlardır. Kendinize ait bir adres kaydınız yani kiraladığınız bir konut yok ise noterde adınıza yasal bir kira kontratı yapılır. Ayrıca sağlık raporu için yetkili sağlık kurumuna götürülerek sağlık raporunuz alınır. Sağlık sigortası gibi işlemlere size gerek duymadan uzmanlarımız tarafından tamanlanır ve dosyanız tamamlanır.

Karadağ Oturum Alma 2. Gün

Karadağ oturum başvurusu yapmak için hazırız. Avukatlarımı bakanlık önünde saat 07:30 civarı sıraya girer ve siz asistanlarımız tarafından bulunduğunuz yerden alınarak saat 07:50 civarı bakanlık önünde avukatımız ile buluşturulursunuz. Daha sonra tek yapmanız gereken kapının açılması ile beraber avukatımız eşliğinde içeri girmek olacaktır. Avukatımız dosyanızı yetkili memura iletir ve soruları cevaplayarak süreci tamamlar. Daha sonra sizi fotoğraf çekimi ve parmak izi için içeri davet ederler. Parmak izi ve fotoğraf çekimi ile birlikte süreç tamamlanır. Sizi istediğiniz noktaya geri bırakarak sürecin devamı avukatlarımız tarafından takibe alınır. Yaklaşık 15 iş günü içinde oturum kartınız hazır olur. Avukatlarımız oturum kartını sizin adınıza teslim alarak size ulaştırılması için bize iletirler.

Karadağ’da Oturum Alma Maliyeti

Karadağ’da oturum alma maliyeti bizlerin danışmanlığında son derece uygun bir bütçe ve profesyonellikle tamamlanır. Karadağ oturum ücreti bir çok firmanın aksine şişirilmeden olması gereken piyasa fiyatlarına göre size sunulur. Danışmanlık ofisimizin 2023 yılı için belirlemiş olduğu, Karadağ’da şirket kurma, Karadağ oturum izni alma ve bir yıl danışmanlık için belirlemiş olduğu paket fiyat ücreti lise mezunları için 1250€, Üniversite mezunları için 1350€ olarak belirlenmiştir. Bu ücret kendi adresi bulunan kişiler için geçerlidir. Yani özetle Karadağ Oturum İzni 2023 Ücreti 1250€ dan başlayan paketler ile size sunulmaktadır.

Karadağ’da şirket kurarak oturum alma işlemini 5 yıl boyunca sorunsuz biçimde yenilediğiniz zaman Karadağ’da daimi oturuma başvurma hakkınız bulunmaktadır.

Karadağ’da Konut Alarak Oturum Almak

Karadağ’da konut alarak oturum almak ise bir başka Karadağ oturumu alma yöntemidir. Bu yöntemde şirket kurmaktan farklı olarak 5 yılın sonunda daimi oturuma başvurma hakkı bulunmamaktadır.

Karadağ’da 2023 yılı itibari ile herhangi bir alt limit olmaksızın aldığınız konutlar için oturum başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır. Bu başvuru sadece konut alan kişiye değil eşi ve 18 yaş altı aile bireylerinede tanınmış bir haktır. Konut alımı ile Karadağ’da oturum başvurusu süreci yaklaşık olarak 6 ay gibi bir sürede tamamlanır. Her yıl başvurunun yenilenmesi gerekir. Konutu sattığınız anda hakkınız kaybolur ve ancak yeni bir konut alarak başvuru yapma hakkını tekrar elde edebilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.