Karadağ son yıllarda bilinirliği çok artan bir Avrupa ülkesi. Özellikle Türkler tarafından çok tercih edilen ve yaz aylarında nerede ise Türkiye’den günde 7 uçak gelen bir tatil cenneti. En çok karşımıza çıkan soruların başında ise Karadağ Türklere vize uyguluyor mu? ya da Karadağ’da vizesi kaç gün kalabilirim sorusu geliyor.

Karadağ Vizesi

Karadağ 13 Haziran 2024 tarihi itibari ile hala Türklere vize istemeyen ülkelerden birisi. Karadağ’a vize almadan ve kapıda vize uygulamasına tabi olmadan kolayca gelebilirsiniz. Pasaport kontrolünde ya da uçağa binmeden önce dönüş bileti sorulabilmekte. Pasaport kontrolünde ise kalacak yer ve kalış süresi gibi sorular nadirende olsa karşınıza çıkabilir.

Karadağ’da Ne Kadar Vizesi Kalabilirim?

Karadağ’a gelen Türk vatandaşları 180 günde 90 günü geçmemek şartı ile 90 gün vizesiz olarak kalmaktadır. Yani son 180 günde en fazla 90 gün Karadağ’da bulunabilirsiniz.

Karadağ Turist Vergisi Nedir?

Karadağ gelen turistlere günlük 1€ civarı bir turist vergisi uygulamaktadır. Turist vergisini genelde konaklama yaptığınız işletmeler ödemekle yükümlüdür. Ama kontrol etmeniz ve eğer konaklama yaptığınız işletme ödemiyor ise en yakın turist merkezine giderek kendinizin bunu ödemesi gerekir.

Karadağ’da Nasıl Uzun Dönem Kalabilirim?

Karadağ’da uzun dönem kalmak için iki farklı yöntem mevcuttur. Karadağ’da bir konut aldığınız aman bu konut üzerinden uzun dönem başvurusu yapabilirsiniz. Yada Karadağ’da şirket kurarak burada hem kendinize hemde ailesinize oturum hakkı elde edebilirsiniz.

Biz Karadağ’ın en büyük danışmanlık şirketlerinden biri olarak sizlere Karadağ ile ilgili tüm konularda destek sunmaya devam ediyoruz. Ücretsiz danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.