Site icon Karadağ Şirket Kurma ve Oturum 1250€

Karadağ’da Ev-Gayrimenkul Alarak Oturum ya da Vatandaşlık Alabilir miyim?

Karadağ’a yerleşmek isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında Karadağ’da oturum ya da vatandaşlık almak geliyor. Karadağ’da konut alarak oturum hakkı elde etmek ya da Karadağ vatandaşlığı almak mümkün mü bu yazımızda sizlere bunları açıklayacağız.

Karadağ’da Konut Alarak Oturum Hakkı Elde Etmek Mümkün mü?

Karadağ’da konut alarak oturum hakkı elde etmek mümkün ama bunun bazı şartları var. Bu şartları yerine getirdiğiniz zaman oturum almak ve bu oturumu sorunsuzca uzatmak mümkün olabiliyor.

Karadağ’da Konut Alarak Oturum Alma Şartları Nelerdir?

Karadağ’da konut alarak oturum elde etmek için herhangi bir maddi limit bulunmamaktadır. Karadağ hükümeti oturum başvuruları için yasal belgeleri tam ve 20 m2 üstü bir konut almanız durumunda size ve ailenize oturum hakkı tanımaktadır. Karadağ’da konut alarak oturum elde etmek mümkün olsada bu hakkı korumak için bazı zorluklar mevcuttur.

Karadağ’da konut aldığınızda, aldığınız konut yasal şartları karşılıyor ise kendiniz ve aile üyeleriniz için oturum alabilirsiniz. Bu oturumu her yıl yenilemeniz gerekir ve yenileme için her yıl 11 ay Karadağ sınırları içinde yaşamış olma şartı vardır.

Konut yolu ile elde edilen oturum hakkı her yıl yenilenebilir. Eğer yenileme yılı içinde 11 ay Karadağ’da yaşamadı iseniz bu durumda sıfırdan oturum başvurusu yaparak yeniden oturum alabilirsiniz. Konut yolu ile alınan oturumlarda daimi oturum başvurusu yapma şansı yoktur. Bu yüzden her yıl oturumunuzu bir yıllık olarak yenilemeniz gerekir.

Karadağ’da Konut Yolu İle Oturum Almanın Riskleri Nelerdir?

Konut alarak alınan oturumlar için en büyük risk yasal mevzuatta bir değişikliğe gidilmesi ve oturum alma şartlarının değişime uğramasıdır. Eğer Karadağ’da 11 ay yaşamıyor iseniz her seferinde sıfırdan başvuru yapmanız gerekir. Bu durumda da yeni şartlara tabi olursunuz. Yeni şartları karşılamamanız durumunda ise oturum başvurunuz kabul edilmeyebilir. Örnek olarak açıklamak gerekirse şu an için başvuru şartı 20m2 ama ilerleyen dönemde bu şart 200.000€ ya da 100m2 olarak güncellenebilir. Oturum yenilerken sorun olmayacaktır. Ama oturumunuzu her yıl yeniden başlatırsanız yeni şartlara uyuyor olmanız gerekecektir.

Karadağ’da Konut Alarak Vatandaşlık Elde Edebilir miyim?

Ne yazık ki Karadağ 2021 yılında konut yatırımı ile vatandaşlık programını tamamen kapatmış durumdadır. Artık Konut ya da fon alımı yolu ile Karadağ’da vatandaşlık alınamamaktadır.

Başka Hangi Yollarla Karadağ Oturumu Elde Edebilirim?

Karadağ’da şirket kurmak yolu ile oturum hakkı elde edebilirsiniz. Karadağ’da şirket açmak son derece kolay ve hızlıdır. Açacağınız şirket üzerinden eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınızda oturum başvurusu yapabilir. Ayrıca 5 yılın sonunda geçerli şartları karşılıyor iseniz daimi oturum başvurusu yapma hakkı elde edersiniz.

Karadağ’da konut almak ya da Karadağ’da şirket kurarak oturum almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman kadromuz ile sizlere ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız.

Exit mobile version