Site icon Karadağ Şirket Kurma ve Oturum 1250€

Karadağ’da Mobilya Mağazası Açmak Mantıklı mı?

Karadağ çok hızlı büyüyen ve Avrupa’nın yeni tatil merkezi olmaya aday bir Balkan ülkesi. Karadağ’da iş ve yatırım fırsatları turizm ile sınırlı değil. Karadağ çok yüksek konut üretimi yapan genç bir ülke. Ayrıca turizm konaklamalarının hala büyük bir oranı airbnb.com ve booking.com gibi siteler üzerinden kiralanan konutlar üzerinden devam ediyor. Tabi buda yüksek konut talebi oluşturuyor.

Yüksek konut talebi dünyanın her yerinde olduğu gibi diğer sektörlerde oluşan taleplere de pozitif etki yapıyor. Bunların başında mobilya, ev elektroniği, beyaz eşya ve dekorasyon ürünleri geliyor.

Karadağ’da hem günlük kiralama yapanlar hemde uzun dönem kiralama yapanlar evlerini eşyalı olarak kiraya veriyorlar. Bu sayede ortaya yüksek bir mobilya talebi çıkıyor..

Karadağ’da Mobilya Mağazası Açmak

Karadağ’da mobilya mağazası açmak bu yoğun talebin sonucu olarak son derece mantıklı durumda. Bir çok türk markası Enza, Yataş, Doğtaş başta olmak üzere Karadağ pazarında yerini almış durumda. Bunu yanı sıra bir çok irili ufaklı marka da yerini almak için hazırlıklarına devam ediyor. Rekabetçi fiyatlar ile ve pazarın beklentilerini karşılayabilecek modeller ile pazara girmeniz durumunda başarılı olacağınıza emin olabilirsiniz.

Karadağ Türkiye gibi AB uyum sürecinde olduğu için EUR 1 Belgeli ürünlerinizi kolayca ülkeye sokabilirsiniz. Ayrıca karayolu ile 24 saatten kısa bir sürede ürünlerinizi Türkiye’den Karadağ’a ulaştırmanız mümkündür.

Karadağ’da Mobilya Mağazası Açarken Nelere Dikkat Etmeli?

Karadağ’da Mobilya Mağazası açarken dikkat etmeniz gereken detaylar mevcut. Bunları sizin için sıralamaya çalıştık.

Lokasyon:

Açacağınız mağazanın görünür ve kolay ulaşılabilir bir lokasyonda olması çok önemli. Bunun için en iyi alternatifler başkent Podgorica yol üzeri bir konum olabilir. Özellikle şu an mobilya mağazaları Podgorica’dan yoluna doğru şehrin çıkışını merkez olarak belirlemiş durumdalar. Hem türk hem yabancı hemde lokal markalar bu noktada mağazalarını açarak zaten müşteri kitlesinin hali hazırda ziyaret ettiği bir lokasyonda işe başlıyorlar.

Alternatif olarak Budva Tivat yolu üzerinde de mobilya mağazaları yoğun biçimde yer alıyor. Burada da özellikle yazlık yaşamı süren ve o bölgede kiralama yapan müşterilerin talebini karşılamaya çalışıyorlar.

Fiyat:

Ürünlerinizin kalitesi kadar fiyat politikasıda çok önemli. Özellike 1+1 ya da studio tarzı evler çok yoğun olarak günlük kiralık olarak sunuluyor. Bu tarz evlere göre uygun fiyatlı ve piyasaya göre rekabetçi ürünler pazara sürülürse satış oranları çok daha yüksek olacaktır.

Kalite ve Servis:

Günlük kiralık evlerde koltukların yatak olma özelliği çok kullanılır. Çok aşırı açma kapama ve belkide taşıma kapasitesinden yüksek kişilere hizmet vermesi gerekebilir. Marka devamlılığı adına ürünlerin kalitesinin buna uygun olarak tercih edilmesi ve servis (garanti) konusunda da müşteriyi memnun edecek bir yapı kurulması başarılı olmak için çok önemli olacaktır.

Özetle Karadağ’da mobilya işi yapmak son derece karlı olabilir. Biz danışmanlık ofisi olarak Karadağ şirket kurma sürecinden başlayarak tüm süreçlerde sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Exit mobile version