Karadağ'da ne iş yapılır

Karadağda iş kurmak istiyorsanız bunları bilin.

kARADAĞ'DA YAPABİLECEĞİNİZ İŞLER NELERDİR.

tuRİZm İLK AKLA GELMELİ

Karadağ her yıl daha çok tanınan ve turizm alanında tercih edilen destinasyonlardan biri olmaya devam ediyor.

Restoran & cafe

Her yıl yerleşen binlerce yeni türk ve turist ile birlikte hizmet sektörü karlı bir kazanç kapısı olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye'den Karadağ'a ithalat

Nerede ise hiç bir şey üretilmeyen Karadağ, İthalata açık bir ülke.

tEKSTİL & çocuk giyim

Türk pazarının en güçlü ve rekabetçi ürünü tekstil. Özelliklede çocuk giyim ile Karadağ yeni bir fırsat kapısı olabilir.

Karadağ'da Ne İş Yapılır

Karadağ halkı kebab ve döner yiyorlar. Özellikle güzel döner yaparsanız satabilirsiniz. Türk dönercileri olsada ağırlık Yunan dönerinde. Türk dönerine göre daha çok sos ve kendi özel tırnaklı pidesi ile sunulan bu döner hemen hemen her yerde mevcut.

Karadağ tam bir turizm ülkesi. Özellike Budva ve Kotor gibi şehirleri turist akınına uğruyor. Bu bölgelerde otel, restoran veya plaj işletmeciliği yapılabilir. 

Türkiye’nin üretimde güçlü olduğu bir ürün olan ayakkabı gibi ürünler Karadağ pazarı için son derece uygun bir iş alanı. Özellikle şık giyinmeyi ve deriye düşkün halkının beğeneceği modeller belirlenir ise son derece güzel işler yapılabilir. 

Dünyanın her yerinde olduğu gibi tekstil alannda da son derece büyük bir potansiyel Karadağ içinde mevcut.

Çocuk ürünleri satan mağazalar olsada yaz ayları ile beraber Avrupa’dan akın akın gelen turistlerde düşünülürse hala çok iyi bir pazar olduğu söylenebilir.

Karadağ halkı son derece bakımlı. Hem kadınları hem erkekleri olarak kendilerine özen gösteriyorlar. Kuaför, güzellik salonu gibi oluşumlar ayakta kalacaktır. 

Şu an bile pek çok türk proje konutlar yapıyor. Aynı zamanda euro ile kira getirisi olduğu için Karadağ konut yatırımı ve Airbnb tarzı işler içinde çok uygun.

Araç fiyatlarının ucuz olması sebebi ile araç kiralama fiyatlarıda son derece uygun. Bu yüzden rent a car firmaları kolayca müşteri buluyor. Ayrıca çevre ülke ve şehirlere vip transfer işide talep görüyor.

Sizin için piyasa analizi yapalım

Aklınızda bir iş ya da iş kolu var ise sizin için iş analizi yapıp rapor sunalım. Bu analiz içinde isteğe bağlı olarak, ön anket çalışması, kurulum maliyeti analizi, dükkan ofis kira analizi, çalışan maliyet hesabı ve resmi giderler yer alır. Bu sayede işinizi kurarken sürpriz yaşamazsınız.

montenegro Şirket kurmak...

Karadağ'da Şirket Kurmak Neden Mantıklı?

Karadağ’da şirket kurmak için sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Karadağ Avrupa Birliğine Ne zaman Girer?

Bir çok danışman, danışanlarını acele ettirmek için bu konuyu abartmaktadır. Karadağ'ın 2025 yıllına kadar AB'ye kesin kabulu yapılacağı düşünülmektedir.

Karadağ'da 1€ sermaye Kolaylığı

Karadağ şirket kurmak için sermaye şartı istemeyen nadir ülkelerden birisi. AB bu konuda baskısını her gün arttırıyor. Şirket kurarken göstermeniz gereken sermaye sadece 1€

Hali Hazırda Euro Para birimi Kullanıyor

Euro'dan önce Alman Markı resmi para birimi olan Karadağ, şu an Euro para birimini kullanmaktadır. Bu yüzden AB uyum sürecinde ekonomik sorun yaşaması beklenmiyor.

Vizesiz Seyahat Kolaylığı

Bugün Avrupa'da başka bir ülkede şirket kurmak isteseniz vize işlemleri bile aylar sürebilir. Karadağ ise Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Pasaportunuz olması yeterli.

Kolay ve Kısa Şirket Kurulum Süreci

Karadağ Şirket Kurmak için çok fazla prosedürü olmayan bir ülke. Yaklaşık 15 gün içinde şirket kurulumunuz 3 ay içinde ise oturum izninizi almış oluyoruz. Siz bir kere gelip bir kaç gün kalarak tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Harika Fırsatlar

Karadağ her gün gelişen ekonomisi ve mükemmel turizm potansiyeli ile harika fırsatlar barındırmaya devam ediyor. Turizmden, tekstile kadar bir çok alanda iş yapabilirsiniz.

Nasıl İlerliyoruz

01 Yüz yüze veya zoom Görüşmeleri ile Sorularınızı Cevaplıyoruz.

Sizlerin sorularına cevap vermekten mutluluk duyarız.

02 şirket kurulum paketinizi ve zamanı seçiyorsunuz.

Sizin ile anlaştığımız paket içeriğini ve işlemler için zaman planlaması yapıyoruz. Eğer fizibilite raporlu paket aldıysanız, ilgilendiğiniz alanlarda ön araştırmaları yapıp size raporluyoruz.

03 Kendiniz ya da Vekaletname İle Şirket kurulum İşlemlerini Başlatıyoruz

Şirket kurulum işlemlerini vekaletname ile yapmayı seçti iseniz biz, kendiniz gelerek kurmayı tercih ettiniz ise siz gelerek şirket kurulumu başlatıyoruz.

04 karadağ Oturum İzni Alınması

Şirket kurulumundan sonra artık oturum izni alma zamanı. Bu süreçte vekaletname ile olamıyor. O yüzden sizin ikinci ziyaretiniz ile oturum kartı sürecini başlatıyoruz.

Karadağ Şirket Kurmak

Giriş Paketi
1250 Şirket Kurulumu + Kuran Kişi İçin Oturum Kartı Dahil Fiyattır
 • Karadağa gelmeden önce ücretsiz ZOOM toplantısı
 • Havalimanı Karşılama ve otele yerleştirme (Otel ücreti bu fiyata dahil değildir)
 • Karadağ Şirket Kurulum İşlemleri (Çeviriler fiyata dahildir)
 • Oturum Kartı Başvurusu ve Takibi
 • Oturum Kartının Teslim Alınıp Danışana Ulaştırılması
 • Bu hizmetler dışında kalan tüm harcalar ve istekler danışanın kendi sorumluluğu altındadır.
Popüler

Karadağ Şirket Kurmak

Vekaletname İle Şirket Kurulumu
1450 Şirket Kurulumu + Kuran Kişi İçin Oturum Kartı Dahil Fiyattır
 • Karadağa gelmeden önce ücretsiz ZOOM toplantısı
 • Havalimanı Karşılama ve otele yerleştirme (Otel ücreti bu fiyata dahil değildir)
 • Karadağ Şirket Kurulum İşlemleri Vekaletname ile Yapılır. Şirket Kurulumu için Karadağ'a gelmeniz gerekmez (Çeviriler fiyata dahildir)
 • Oturum Kartı Başvurusu ve Takibi
 • Oturum Kartının Teslim Alınıp Danışana Ulaştırılması
 • Bu hizmetler dışında kalan tüm harcalar ve istekler danışanın kendi sorumluluğu altındadır.

Karadağ Adriyatik denizi kıyısında bir balkan ülkesidir. Komşuları karadan Sırbıstan, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Kosova iken denizden İtalya komşusudur. Yandaki linki tıklayarak google haritalar üzerinden konumunu inceleyebilirsiniz  Karadağ Harita

Karadağ’ın kendi resmi para birimi yoktur. Avrupa Birliğinden önce Alman Markı olan para birimi, Almanya’nın AB ye girmesi ile Euro olmuştur. Karadağ resmi para birimi Euro’dur

Karadağ Türklerden vize istemeyen bir balkan ülkesidir. AB üyesi olmak üzere olan Karadağ, AB baskılarına rağmen hala türklere vize uygulamamaktadır. 

Karadağ 2021 yılı nüfus sayımı itibari ile 620,000 nüfusa sahiptir. 

Karadağ’ın başkenti Podgorica şehridir. 

Karadağ Havalimanı dendiği zaman akla ilk gelen Podgorica havalimanıdır. Eğer Karadağ’a gidiyorsanız başkent Podgorica havalimanı en kolay uçak bileti bulabileceğiniz yer olacaktır. Podgorica havalimanı dışında Tivat havalimanıda bir başka alternatif olabilir. Kotor ve Budva şehirlerine daha yakın olan Tivat havalimanı, tatil için gidecekler için iyi bir alternatif olabilir. 

Karadağca veya Karadağlıca  ana ülke Karadağ’da ve komşu devletlerde (Arnavutluk, Sırbistan, Hırvatistan) konuşulan bir Güney Slav dilidir. Aynı zamanda Karadağ’ın resmî dilidir. Karadağlı dili olarak da belirtilebilir.

Montenegro belkide türkçeye en doğru çevrilmiş ülke isimlerinden biridir. Monte dağ Negro ise Kara anlamına gelir. Dilimize Karadağ olarak çevrilmiştir. 

Montenegro, Karadağ olarak bildiğimiz balkan ülkesidir. 

Akova, Andrijevica, Bar, Bečići, Berane, Bijela, Budva, Çetine, Danilovgrad, Dobrota, Donja Lastva, Gradac, Gusinje, Herceg Novi, Igalo, Kolaşin, Kotor, Mojkovac, Nikšić, Perast, Petrovaç, Plav, Plužine, Podgorica (Başkent), Prčanj, Rijeka Crnojevića, Risan, Rožaje, Šavnik, Spuž, Stari Bar, Sutomore, Sveti, Stefan, Taşlıca, Tivat, Tuz, Ülgün, Virpazar, Žabljak, Zelenika.

Karadağ Yüzölçümü 13,812 km² dir.
 
 

© 2024 Exclusive interior. All Rights Reserved.

Mutlu danışanlarımız ne dedi

5/5

İsterseniz gelin beraber gezelim

Aklınızdaki iş planları için gözlem yapmak isterseniz buyrun gelin beraber gezelim. Size Karadağ’ın imkanlarını gösterelim.

©2024 Faroe Tours. All rights reserved.