Karadağ uygun araç fiyatları ve sezondaki yoğun araç kiralama talebi ile rent a car işi yapmak isteyenler için oldukça cazip bir ülke. Karadağ’da rent a car açmak ise pek çok türk girişimcinin hayali durumunda. Bu yazımız da Karadağ’da rent a car açmak için gerekli şartları ve işin karlılık marjını hesaplayacağız.

Karadağ’da rent a car açma şartları

Karadağ’da rent a car açmak için gerekli olan şartları sizler için sıraladık. Bu şartları yerine getirmek için tahmini bütçeleride oluşturduk. Umarım bu çalışmamız işinize yarar.

Karadağ’da rent a car açmak için ilk ve en önemli şart bir dükkan sahibi olmanız gerekmesidir. En az 20 m2 olması gereken dükkanınız da aynı zamanda içinde tuvaleti olması gerekir. Dükkanınız zemin kat ve çevresinde sizin araçlarınızı park edebileceğiniz bir otopark alanına sahip olması gerekir.

Karadağ’da rent a car açmak için şirketiniz üzerine kayıtlı en az 5 adet araç olması gerekir. Bu 5 araçtan iki tanesi adınıza 3 tanesi şirket üzerine kayıtlı olabilir. En az 5 araç şartını karşılayamıyorsanız şirketinizin dışardan araç kiralama yapmış olması gerekir. Yani sonuç olarak şirketinizin çalıştıracağı en az 5 adet araca sahip olması lisans almak için gereklidir.

Karadağ’da rent a car açarken dikkat edilmesi gerekenler

Karadağ’da rent a car açarken araçlarınız için hazırlayacağınız kiralama sözleşmesi çok önemlidir. Kira sözleşmesini en az 3 dilde yapmanız (Karadağca, Türkçe, İngilizce) ilerde oluşabilecek yasal sorunları daha kolay çözebilmeniz adına sizin için daha avantajlı olacaktır.

Ayrıca Karadağ’da türkler çok sık araç kiralama yapmaktadır. Bu yüzden yaşanacak sorunlarda Türkiye mahkemelerinide yetkili kılan bir sözleşme maddesi eklemeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır.

Karadağ komşu ülkelerininde pek çok turist için vizesiz olması sebebi ile karşınıza sık sık araç ile yurtdışına çıkma talebi gelecektir. Güven teşkil etmeyen kişilere yurtdışı çıkış izni vermemeniz sizin açınızdan daha iyi olabilir.

Araçlarınızda takip cihazı bulundurmakta yaşayacağınız sorunların karşısında sizin için önemli bir avantaj olabilir.

Karadağ’da rent a car ya da başka bir işletme kurmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sizlere Karadağ Şirket Kurma ve Karadağ oturum alma sürecinde yasal ofisimiz ile hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.