Genel

Karadağ’da İş Bulabilir miyim? Karadağ İş İlan Siteleri

Karadağ Avrupa’nın en genç ülkelerinden birisi. Gelişen ya da gelişmek için fırsat kollayan diyebileceğimiz bir ülke. Ülke genelinde hizmet sektöründe profesyoneller dışında çok fazla iş imkanı olmadığını söyleyebiliriz.

Karadağ, Almanya, Fransa gibi gelişmiş Avrupa ülkelerinde gördüğümüz aşırı iş gücü açığı olan bir ülke değildir. Hatta eğer dile hakim değilseniz Karadağ’da iş bulabilir miyim sorusunun cevabı açık ve net biçimde hayır ya da çok zor olacaktır. Yaz aylarında Budva, Kotor, Tivat ve ya Bar şehri gibi turistik yerlerde garson, aşçı, otel görevlisi gibi ihtiyaçlar olmaktadır. Bu alanlarda sezonluk olarak işler bulmak mümkün. Alacağınız maaşlar ise 550€ ile 1200€ arasında olabilir. 1000 civarı maaşlar ise ancak iyi pizza ustaları ve benzeri profesyonellere sunulmaktadır.

Bu iş alanlarının dışında son zamanlarda bir çok Türk inşaat firması Karadağ’da inşaatlar yapmaktadır. Bu firmalar belli aralıklarla kalıp, duvar, fayans ustası arayışlarını duyurmaktadır. Bunların dışında ise bir markete girip çalışmanız gibi işler pek mümkün olmayacaktır.

Karadağ’da İş Bulmak İçin İngilizce Yeterli mi?

Karadağ’da pek çok konu için İngilizce konuşmak yeterli olsa da iş bulmak için tam anlamı ile yeterli diyemeyiz. Turizm alanında bazı iş imkanları olsa da son derece sınırlı. İngilizce garson olarak iş bulabileceğiniz bazı bar ve kafelerde bulmanız mümkün. Ama genel olarak sadece İngilizce bilerek Karadağ’da iş bulmanız son derece zor olacaktır. Dil bariyerini aşmanın en doğru yolu ise Karadağ diline hakim olmanız olacaktır.

Karadağ iş ilanları için ayrıca aşağıdaki facebook sayfasını ve whatsapp grubunuda kullanabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/256162266912605

https://chat.whatsapp.com/FjtraNDjCVOB7pTv3cJsLU

Karadağ İş İlan Siteleri Nelerdir?

Karadağ’da iş bulmak için kullanabileceğiniz bir çok web sitesi mevcuttur. Bunlardan en kullanışlı ve işinize yaracak olanları sizin için listeledik.

1-https://prekoveze.me/
2-https://www.moj-posao.net/HR/Izdvojeno/Inozemstvo/oglasi-za-strane-radnike/gclid=Cj0KCQjw2eilBhCCARIsAG0Pf8vnbR0xTb_CHl8qjB8TZoODkVFL2dntWXguC7fPMWckehujFKkt0Z8aAtO1EALw_wcB
3-https://zaposli.me/
4-https://www.careerjet.me/posao-crna-gora-125176.html
5-https://www.mojtrg.me/oglasi/biznis/posao

Karadağ ile ilgili tüm sorularınız ve Karadağ’da şirket kurma süreci ile ilgili tüm sorularınız için çekinmeden bizi arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz.