Site icon Karadağ Şirket Kurma ve Oturum 1250€

Karadağ’da Şirket Kurmanın Maliyeti Nedir?

Herkes tarafından çok merak edilen ve bir çok danışmanın uyguladığı farklı fiyat tarifeleri yüzünden kafa karışıklığına sebep olan Karadağ’da şirket kurmanın maliyeti nedir? sorusunun cevabını veriyoruz.

Karadağ’da şirket kurma maliyeti nedir?

Karadağ’da şirket kurmak son derece kolay bir süreçtir. Karadağ’da şirket kurmak ile Karadağ’da oturum almak birbirine karıştırılan bir konudur. Bir çok kişi için Karadağ’da oturum almak demek şirket kurmak anlamına gelir buda bir maliyet karmaşasına sebep olur.

Karadağ’da şirket kurma:

Karadağ sadece bir vekaletname ile şirket kurabileceğiniz bir ülkedir. Biz vekaletnamenin güvenli olması adına sadece kurulacak olan şirket ismini kapsayan bir vekaletname örneği isteriz. Bu sayede adınıza başka bir şirket açılamaz ve başka bir yasal işlemde vekaletname kullanılamaz. Karadağ’da sadece şirket kurma hizmetimiz ise 450€ dur.

Karadağ’da oturum alma:

Karadağ’da şirketiniz kurulduktan sonra bir defa Karadağ’a gelerek oturum işlemleri için iki iş günü bulunmanız gerekir. Bu süreçte ise parmak izi vereceğiniz başvurunuz yapılır ve süreç tamamlanmış olur. Başvurudan sonra 15-20 gün arasında oturum kartınız hazır olur ve tarafımızca teslim alınarak size ulaştırılması sağlanır. Karadağ’da oturum alma ücretimiz ise adres hariç 800€ dur.

Toplam maliyet:

Karadağ’da şirket kurarak oturum alma maliyeti şirket ve oturum işlemleri dahil 1250€ dur. Eğer Karadağ’da yaşamayacak ve yasal bir adresiniz olmayacak ise bu durumda sizin için yasal bir adres göstermemiz gerekecek. Bu durumda bir defaya mahsus 250€ adres gösterim bedeli oluşacaktır.

Şirket, oturum kartı ve adres dahil ücretimiz ise toplam 1500€ dur.

Karadağ’da şirketimi kendim kurup oturum alamaz mıyım?

Karadağ’da şirketinizi kurup oturum başvurusu yapmanız mümkündür. Ama bu süreçte yapacağınız masraflar, konaklama süreciniz, çevirmen desteği gibi maliyetler eklendiği zaman karşınıza bizimkine yakın ya da belki daha fazla bir maliyet çıkacaktır. Şirket kurma süreci 15 gün kadar sürmektedir. Sizin en az 2-3 günde şirket işlemlerini başlatmak için fazladan burada olacağınız düşünüldüğü zaman 30×20= 600€ konaklama maliyetiniz olur. Adres temin etmeniz mümkün olmayabilir ama diyelimki temin ettiniz noter, çevirmen ve adres için yapacağınız ödeme 300€ civarında olacaktır. Bunu üzerine şirket kuruluş harçları, sağlık rapor, sağlık sigortası vs. gibi bir çok masraf eklendiği zaman sizin bu işi kendinizin halletmesi bizim size verdiğimiz rakamlara yakın bir maliyetle hatta belki daha yüksek olacaktır.

Karadağ’daki şirketinizin aylık masrafları ne olacak?

Karadağ’da şirket kurma süreci tamamlandıktan sora şirketinizin aylık bir muhasebe masrafı olacaktır. Bu ücret 60-75 Euro arasında olacaktır. Bunun haricinde birde aylık olarak 120€ sigorta ödemeniz olacaktır. Sigorta ödemesini gider olarak düşünmek yerine bunun bir emeklilik imkanı olduğunu ve ilerde Karadağ’dan euro bazında emekli maaşı alabileceğiniz bir sisteme yatırım yaptığınızı hatırlatmak isteriz.

Oturum Aldıktan sonra Karadağ’a tekrar gelmem gerekecek mi?

Oturum işlemleri sonucunda oturumunuz bir yıllık olarak verilir. Her yıl gelerek oturumunuzu yenilemeniz gerekir. her bir yenileme işlemide ortalama 350€ maliyet oluşturur.

Exit mobile version