Genel

Podgorica Nasıl Bir Şehirdir, Neler Yapılır, Nereleri Görmeli, Ne Zaman Gitmeli

Podgorica, Karadağ’ın başkentidir ve Adriyatik Denizi’ne yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Şehir, küçük bir başkent olmasına rağmen gezilecek ve görülecek birçok yere sahip.

Podgorica’yı ziyaret etmek için en uygun zaman, Mayıs ve Eylül ayları arasındadır. Bu aylarda hava sıcaklıkları ılıman ve yağışlar azdır.

Podgorica, tarihi ve kültürel açısından zengin bir şehirdir. Eski şehir bölgesinde yer alan Osmanlı döneminden kalma tarihi yapılar, gezginler için ilgi çekici yerlerden biridir. Osmanlı döneminden kalma Stara Varos bölgesinde bulunan Osmanlı Köprüsü, Sahat Kula Kulesi ve Haci Hasan Camii’ni görmelisiniz.

Podgorica’nın en ünlü turistik yerlerinden biri, Morača Nehri üzerinde yer alan Morača Manastırı’dır. 13. yüzyıldan kalma manastır, mimari açıdan muhteşem olan Bezisten Bölgesi’nde bulunur.

Ayrıca Podgorica, doğal güzellikleriyle bilinir. Şehir merkezinde bulunan Gorica ve Ljubovic dağları, muhteşem manzaralar sunar. Podgorica’ya yakın olan Skadar Gölü, kano veya tekne turu yapmak için de çok popülerdir.

Podgorica’nın en iyi deneyimlerinden biri de şehirdeki restoranlarda yerel yemekler denemektir. Podgorica mutfağı, Balkan ve Akdeniz lezzetleri arasında kendine özgü bir yere sahiptir. Podgorica’nın ünlü yemeklerinden bazıları, karidesli buzara ve kuzu etli Kapama yemeğidir.

Sonuç olarak, Podgorica, tarihi ve kültürel mirasa sahip bir şehir olmasının yanı sıra doğal güzellikleriyle de ilgi çekicidir. Ziyaretçiler, yerel yemekleri tatma fırsatı bulabilecekleri, tarihi ve kültürel yerleri keşfedebilecekleri, harika manzaralar göreceği ve yeni deneyimler yaşayacakları bir şehir bulacaklardır. Bir çok türk Karadağ şirket kurma yöntemi ile Karadağ’a yerleşmiştir.

Eğer Karadağ ve Podgorica ile ilgili sorularınız var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Karadağ ve Podgorica gezi paketlerimiz yanı sıra Karadağ Şirket Kurmak ve Karadağ Konut Alımı ile ilgili konularda da sizlere danışmanlık yapmaktayız.