Karadağ Şirket Kurma Süreci ve Maliyetleri 2023

Karadağ şirket kurma süreci son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında geliyor. Karadağ’da şirket kurmak isteyenler için bizim sizlere sunduğumuz Karadağ şirket kurmak maliyetleri ve süreç ile ilgili sizilere bilgi vermek istiyoruz.

Karadağ’da şirket kurma süreci nasıl başlıyor?

Karadağ’da şirket kurmak için ilk yapmanız gereken bir şirket ünvanı belirlemek olacaktır. Bize bildireceğiniz ismi şirket avukatlarımız sorgulayacak ve eğer talep ettiğiniz isim uygun ise sizin için rezerve ederek sizlere vekaletname örneği hazırlayacaklardır. Karadağ şirket kurmak için hazırlanan vekaletnameler sadece şirket ismi ile ve o şirketi kurmak için verilen vekaletnamelerdir. Kesinlikle gene vekaletname talep edilmez.

Karadağ Şirket Kurma için ismimizi belirledik şimdi vekaletnamemizi çıkartıp Apostil yaptırmamız işlemlerin devamı için yeterli olacaktır. Apostil belli ülkeler tarafından karışıklı kabul edilmiş olan ve kullandığınız belgenin doğruluğunun, bulunduğunuz ülke makamı tarafından tescil edilmesi için uygulanan tasdik işlemidir. Karadağ Şirket Kurmak için vekaletnamemizi noterde hazırlattıktan sonra bize en yakın kaymakamlığa giderek ücretsiz olarak apostil yaptırabiliriz.

Vekaletnameyi Bize Nasıl Ulaştıracaksınız?

Genelde her ay onlarca danışanımız Karadağ Şirket Kurma işlemleri ya da Karadağ Oturum Kartı Alma işlemleri için yanımıza gelmektedir. Siz vekaletnameyi hazırladığınızda biz sizi belgeyi bize ulaştırabilecek bir danışanımıza iletmeniz yönünde yönlendireceğiz. Çok nadir olarak istenilen zaman diliminde bize gelecek bir danışanımız yok ise DHL kargo ya da ücretli olarak evrak taşıyan özel kuryeler aracılığı ile kargoyu bize gönderebilirsiniz.

Karadağ Şirket Kurma Süreci Başladı Şimdi İkinci Adım Evraklarını Hazırlamamız Lazım

Karadağ’da şirket kurulumu için gerekli olan işlemleri tamamladık. Şimdi Karadağ Oturum Kartı alma süreci için gerekli olan evrakları hazırlamamız lazım. Karadağ şirket kurma işlemlerini vekaletname ile yapabiliyoruz ama oturum kartı alma işlemleri için parmak izi ve fotoğraf çekimi mecburiyeti olduğu için bir defaya mahsus olarak gelmeniz gerekmektedir

Gerekli Evrak Listesi:

1- Üniversite ya da Lise diploması (Apostilli)
2- Üniversite diploması ile şirket kuranlar için transkript (Apostilli)
3- Sabıka kaydı (Apostilli)

Bu evrakları hazırladıktan sonra eğer Karadağ’da kısa süre kalarak geri dönecekseniz evrakların taranmış hallerini bize en az 4-5 gün önceden elektronik posta ile iletmenizi istiyoruz. Bu sayede evrakların çevirileri yeminli tercümanlarımız tarafından önceden yapılabilir. Bu sayede siz geldiğinizde evrakların doğruluğu kontrol edilerek hızlı biçimde işlemlere devam edebiliriz.

Tüm evraklar hazır olduktan sonra Avukatımız sizinle Karadağ Nüfus İşlerine giderek gerekli evrak ve belgeleri makama sunacaktır. Bu sürecin tamamlanması ile parmak iziniz alınacak ve fotoğrafınız çekilerek oturum kartınız için gerekli süreç başlamış olacaktır.

Oturum Kartım Ne Zaman Gelecek ve Nasıl Alacağım?

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra yaklaşık 15-20 iş günü içerisinde Karadağ Oturum Kartı basılmış olarak sizlere teslim edilmeye hazır olacaktır. Avukatımız sizin için oturum kartını teslim alarak bize ulaştıracaktır. Bizde sizin talep ve yönlendirmelerinize göre oturum kartınızın size ulaşmasını koordine ederek size ulaştıracağız.

Karadağ Şirket Kurma ve Oturum Kartı Alma 2023 Maliyeti Nedir?

Tüm bu işlemler içinde sizin bize göndereceğiniz vekaletname, ulaşım masrafları ve konaklama bedelleri hariç tüm masraflar dahil olarak sizlere sunduğumuz ücret:

Lise Mezunları için: 1250€
Üniversite mezunları için:1350€

Bu Ücretlere Neler Dahildir?

Bu ücretlere şirket kurulumu, oturum kartı ve bu esnada Karadağ’da yapılacak olan tüm resmi işlemler ve kurum ödemeleri dahildir. (Karadağ’da vereceğiniz oturum kartı vekaletname noter ücreti, harçlar, vergiler, çeviriler ve yeminli tercüman ücretleri)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir