Karadağ da şirket kurmak için ne kadar para lazım?

Karadağ’ın Avrupa Birliğine girişi yaklaştıkça Karadağ’da şirket kurmak isteyen ve bu sayede oturum elde eden sayısı da günden güne artıyor. Karadağ doğal güzellikleri ve sunduğu yeni iş olanakları ile son yılların gözde ülkelerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Karadağ’da Şirket Kurmak İçin Ne Kadar Para Lazım?

Karadağ dünya üzerinde en kolay ve hızlı şirket kurulumu yapılabilen ülkelerin başında geliyor. Özellikle Karadağ’da şirket kurmak için ne kadar para lazım sorusu en çok karşımıza çıkan soruların başında geliyor. Peki Karadağ’da şirket kurmak için ne kadar para lazım?

Karadağ’da şirket kurmak için göstermeniz gereken sermaye tutarı 1€’dur. Bu tutarın dışında şirket kurulum işlemleri için bir para harcamanız gerekir. Bizim sizlere sunduğumu Karadağ Şirket Kurma ücretimiz 590€ Karadağ Şirket Kurma ve Karadağ Oturum Kartı dahil işlemlerin maliyeti ise üniversite mezunları için 1350€ lise mezunları için ise 1250€ dur.

Karadağ Şirket Kurulum Süreci:

Karadağ’da şirket kurmak için öncelikli olarak bir şirket ismi belirlemeniz gerekir. Bu isim bizim tarafımızca kontrol edilir ve kullanıma uygun ise size bilgi verilir. Sizin de onay vermeniz ile birlikte kurulacak şirket ismine özel vekaletname hazırlanır. Örnek vekaletname örneği için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Noterden çıkaracağınız vekaletname daha sonra Apostil yapılır ve bir adet pasaport fotokopiniz ile bize ulaştırılır. Karadağ Şirket Kurmak süresi yaklaşık olarak 10-15 iş günüdür.

Karadağ Oturum Alma Süreci:

Şirketinizi kurduk şimdi sıra oturum kartınızı almakta. Bize lazım olan belgeler ise şu biçimde.

1- Üniversite ya da Lise diplomanız (Apostilli)

2- Eğer Üniversite diploması ile şirket kuracaksanız transkriptiniz (Apostilli)

3- Sabıka kaydınız (Apostilli)

Belgelerimiz hazırlandıktan sonra bize ulaştırmanız ya da elden getirecek iseniz belgeleri taratarak gelmeden önce bize e-mail atmanızı gerekmektedir. Belgelerinizin çevirileri siz gelene kadar yapılır ve hazır olur.

Siz Parmak izi için geldiğinizde Avukatlarımız sizin için her şeyi hazırlamış olur. Siz sadece yeminli Türkçe tercüman ile notere daha sonra da avukatımız ile Karadağ nüfus işlerine gitmeniz gerekir. Bize 2 iş günü ayırmanız yeterlidir.

Bu işlemlerinde tamamlanması ile yaklaşık olarak 15 iş günü sonra oturum kartınız hazır olur.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizi arayabilir ya da mesaj yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir