Site icon Karadağ Şirket Kurma ve Oturum 1250€

Karadağ’da Şirket Devralmak

Karadağ’da şirket kurmak dışında Karadağ’da hazır kurulu şirket devralmakta son zamanlarda çok konuşulan bir konu. Karadağ’da şirket açmak yerine hazır bir şirketi devralmak bir avantaj mı? Karadağ’da şirket kurmak yerine şirket devralmanın avantajları ya da avantajları nelerdir.

Karadağ’da şirket devralma avantajları:

Karadağ’da şirket devralmanın avantajları aslında yok denecek kadar azdır. Devir işlemleri yaklaşık olarak 1 hafta ile 15 gün arası sürer. Yani şirket açmak için bekleyeceğiniz zaman ile aşağı yukarı aynıdır. Karadağ’da devralacağınız şirketin vergi borcu veya ödemekle yükümlü olduğu ticari borçları var mı kontrol ettirmek gerekir. Şirket devralmanın tek avantajı belkide banka hesaplarının açık olması olabilir. Bu size 3-7 gün arası bir zaman avantajı sağlar.

Karadağ’da Şirket Kurma Dezavantajları:

Karadağ’da şirket kurmak ile devralmak aşağı yukarı aynı süreyi kapsar. Bir çok kişi şirket açma bedeli ile oturum alma bedeli arasındaki farkı bilmediği için bu hataya düşebilir. Biz danışmanlık şirketi olarak şirket kurulum sürecini 400€ olarak tamamlamaktayız. Şirket kurulum ve oturum kartı alma süreci ise her şey dahil 1250€ olarak tamamlanmaktadır. Siz Karadağ’da bir şirket devraldığınız zaman bu oturum hizmetlerini ve ücretlerini tekrar ödemeniz gerekir. Ne yazık ki bir çok şirket devreden kişi karşısındaki kişi bunu bilmediği için 900-1000€ gibi rakamlara şirketini devretmeye çalışmaktadır. Oysaki şirket devralırken devir ücreti 200-250€ ve oturum ücretleride 600-700€ üstüne eklendiği zaman yeni bir şirket kurmaktan çok daha pahalıya denk gelecektir.

Devralacağınız şirketin vergi borcu, bankalara kredi borcu olabilir. Şirketin ticari itibarı zedelenmiş ve marka değerine zarar verilmiş olabilir. Ayrıca devralacağınız şirket ismi sizin seçiminiz olmayacaktır. Daha sonra şirket ismini değiştirmekte sizin için ek bir maliyet olarak karşınıza çıkacaktır.

Exit mobile version